25 december 2019 - 20:30 - Economie
Marokko was tot voor kort de grootste arganolieproducent in de wereld. Maar het koninkrijk heeft zijn leidersplaats verloren en staat nu ver achter Israël.
Barlamane bericht dat Israël in de afgelopen jaren massaal in wetenschappelijke onderzoeken investeerde om de productie van arganolie te verhogen, met succes.
De Israëlische groep Sivan produceert nu helemaal alleen al meer dan Marokko. Het bedrijf maakte de keuze om bomen te klonen en heeft de techniek gevonden om vanaf één boom duizend andere bomen te produceren. Israël zou momenteel 20.000 arganbomen hebben.
Marokko probeert sinds kort zijn leiderspositie terug te vinden en heeft daarvoor 45 miljoen dirham vrijgemaakt. Volgens de medium werd 30 miljoen dirham door het Duits samenwerkingsagentschap GIZ gedoneerd.
Met het geld zal volgend jaar een argancentrum worden gebouwd om de Marokkaanse producenten te begeleiden en Marokkaanse arganolie in de wereld te promoten. Marokko streeft ernaar in 2020 ruim 10.000 ton arganolie te produceren tegen 4000 ton dit jaar. De vraag naar arganolie in de wereld bereikt naar schatting 20.000 ton.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!