12 juli 2021 - 10:40 - Economie
Het budget voor de gezondheidssector in Marokko is tussen 2016 en 2020 met 25% gestegen. Dit verklaarde premier Saadeddine El Othmani vorige week tijdens de presentatie van het voortgangsverslag over de werking van de regering.
De regering heeft opmerkelijke inspanningen geleverd in de gezondheidssector, met de verbetering van de budgetten en de begrotingsposten. Zo heeft het jaarlijkse aantal posten 5500 bereikt in 2021, zei het hoofd van de regering Saadeddine El Othmani. De begroting voor de gezondheidssector is tussen 2016 en 2020 met bijna 25% is gestegen, dat wil zeggen een stijging van 7,27% van de algemene begroting van 2020. Het toekomstige doel van 10% komt stilletjes aan in zicht, meldt Aujourd’hui Le Maroc.
Lees ook: Marokko wil in 2021 flink investeren in de zorgsector
Bovendien heeft de regering verschillende maatregelen genomen in de gezondheidssector. Deze omvatten de verbetering van de kwaliteit van de dienstverlening, een betere gezondheidsinfrastructuur, een makkelijkere toegang tot medische instrumenten en apparatuur, een verlaging van de prijs van 1500 geneesmiddelen en een lagere medische rekening.
Naast deze maatregelen is er ook een project opgezet voor de veralgemening van de verplichte ziekteverzekering (AMO) voor 2021 en 2022 en voor 22 miljoen mensen. Tot slot is er ook nog de veralgemening van de kinderbijslag en de uitbreiding van het aantal deelnemers aan de pensioenregeling in 2024.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?