10 mei 2021 - 17:00 - Economie
Het minimumloon van Marokkaanse ambtenaren die werkzaam zijn in de administratieve dienstverlening van de overheid is tussen 2010 en 2020 gestegen van 1800 tot 3250 dirham. Een stijging van 81% over de afgelopen 10 jaar.
Uit een recent rapport dat is gepubliceerd op de website van premier Saaddine El Othmani, over de koopkracht in Marokko, blijkt dat het laagste salaris van een ambtenaar in de administratieve dienstverlening in 10 jaar tijd met 81% is gestegen van 1800 dirham in 2010 naar 3250 dirham in 2020.
Het gemiddelde salaris in deze sector is met 24,38% gestegen van 6550 dirham in 2010 naar 8147 dirham in 2020. Dit komt overeen met een groei van het gemiddelde salaris van 2,1% per jaar, meldt de website Le360.
Het rapport richt zich vooral op de prestaties van de Marokkaanse overheid tussen 2017 en 2021. Uit de gegevens van het jaar 2020 blijkt dat het gemiddelde nettoloon van ambtenaren 3,2% hoger ligt dan het bruto nationaal product van Marokko. In Tunesië ligt dit groeipercentage op 1,5%, in Jordanië zijn deze uitgaven met 1,4% gestegen en in Turkije met 1,1%.
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?