Betrekkingen Marokko en Israël beter dan wordt beweerd
De betrekkingen tussen Marokko en Israël zijn lang niet zo slecht als wordt beweerd. Dat is althans wat een Israëlische expert van de denktank Mivtim stelt.
31 augustus 2018 - 16:40 - Marokko
Veel Arabische landen, waaronder Marokko, worden in de toekomst mogelijk geconfronteerd met ernstige economische crises vanwege hun slecht waterbeleid.
Dat is althans wet men leest in een nieuw rapport van de Wereldbank en de Voedsel- en Landbouworganisatie. Uit het document blijkt dat landen in de MENA-regio 6 tot 14% van hun BBP zouden kunnen verliezen als ze hun waterbeleid niet verbeteren. Waterstress stelt "hun bevolking bloot aan grote economische gevaren", aldus de auteurs van het onderzoek.
Volgens dit rapport woont meer dan 60% van de bevolking in de MENA-regio in gebieden met hoge of zeer hoge waterstress, terwijl het gemiddelde in de wereld rond 35% draait.
Voor de Wereldbank en de Voedsel- en Landbouworganisatie wordt de situatie steeds ernstiger vanwege de "toenemende vraag naar water en klimaatverandering". Om dit te verhelpen, is een langetermijnbeheer van de waterreserves en een grondige hervorming van het huidige waterbeleid noodzakelijk.
Lees meer
De betrekkingen tussen Marokko en Israël zijn lang niet zo slecht als wordt beweerd. Dat is althans wat een Israëlische expert van de denktank Mivtim stelt.
Door de strenge maatregelen en de lockdown in de strijd tegen het coronavirus dreigen 1 miljoen Marokkanen in de armoede te vallen. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de Hoge...
Het ministerie van Gezondheid heeft de berichten over een geval van cholera in Marokko ferm ontkend.
Marokko heeft de grootste Joodse gemeenschap in de Arabische wereld en de derde grootste in islamitische landen.
Marokko lijdt aan waterschaarste. De situatie zal in de komende decennia nog verergen. Dat blijkt uit een rapport van het World Resources Institute (WRI).