6 mei 2019 - 10:03 - Marokkanen in het buitenland
De geldoverdrachten van in het buitenland gevestigde Marokkanen naar het land van herkomst, blijven sterk dalen volgens nieuwe cijfers van het Marokkaans Wisselkantoor.
Een nota over de handelsindicatoren in het eerste kwartaal van het jaar toont aan dat de geldoverdrachten van wereld-Marokkanen met 5,7 procent zijn gedaald vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
Marokkanen in het buitenland stuurden 15,098 miljard dirham naar Marokko in de eerste drie maanden van het jaar. Vorig bereikte dat bedrag 16,003 miljard dirham.
In dezelfde periode daalden ook de directe buitenlandse investeringen met 47,2 procent, van 5,946 miljard dirham naar 3,138 miljard dirham.
Dit resultaat wordt verklaard door de daling van de inkomsten van directe buitenlandse investeringen van 21,5% naar 7,09 miljard dirham, in combinatie met een toename van de uitgaven van 28,1% of 866 miljoen dirhams.
Directe buitenlandse investeringen van Marokkanen in het buitenland stegen daarentegen met 56,7 procent naar 2,739 miljard dirham.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko onder vuur om ouderwets paspoortcontrole op veerboot
Belasting op vastgoed in Marokko: regels voor Marokkaanse diaspora
Naar Marokko met een geleende of huurauto, dit zijn de regels
Belangrijk bericht voor Marokkanen die via Sebta reizen
Nieuwe regels voor reizen naar Marokko via Spaanse havens
Marokkaanse diaspora: Marokko laat miljarden liggen
Diaspora redt Marokkaanse zomer
Marokkaanse diaspora: diepe band, geen terugkeer