3 november 2021 - 15:51 - Economie
De Marokkaanse auto-industrie zet de opwaartse trend voort die reeds in de eerste helft van dit jaar werd waargenomen. Eind september bedroeg de uitvoer 58,35 miljard dirham en iets meer dan 244.000 auto’s.
De uitvoer in de automobielsector is met 16,4% gestegen, aldus het Bureau voor buitenlandse handel in zijn maandelijks rapport met indicatoren. De instelling voegt eraan toe dat deze prestatie toe te schrijven is aan de stijging van de verkoop in het constructiesegment (+22,4%), het bedradingssegment (+7,7%) en het interieur en de zetels van voertuigen (+7,1%).
Lees ook: Financial Times prijst succesvolle automobielsector Marokko
Daarnaast is de verkoop van fosfaten en derivaten met 44,6% gestegen tot bijna 54,83 miljard dirham. Deze ontwikkeling is te verklaren door de verkoop van natuurlijke en chemische meststoffen (+10,52 miljard dirham), als gevolg van een prijsstijging met 56,5%. De uitgevoerde hoeveelheden van dit product blijven daarentegen vrijwel stabiel.
Lees ook: Automobielsector: Marokko wil India en China onttronen
Wat textiel betreft, stelt het bureau een stijging met 19,9% vast. De stijging is te danken aan de verkoop van confectiekledingstukken die een bedrag bereikte van 3,07 miljard dirham en die van gebreide artikelen voor 1,3 miljard dirham. Toch blijft de uitvoer onder de groei die twee jaar eerder werd opgetekend.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!