8 december 2024 - 16:20 - Economie
Rusland heeft in november meer dan 336 ladingen verse citrusvruchten, met name mandarijnen en clementines, geïmporteerd, met een totaalgewicht van meer dan 17.000 ton. De vruchten kwamen aan in de haven van Sint-Petersburg en waren afkomstig van zeven belangrijke leveranciers, met name Marokko, Zuid-Afrika, Peru, Chili, Argentinië, Uruguay en China.
Volgens een verklaring van de Russische voedsel- en warenautoriteit Rosselkhoznadzor is de import van verse citrusvruchten in november van dit jaar met 34 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Alle ladingen die voldeden aan de gezondheidsvoorschriften werden toegelaten, net op tijd voor de nieuwjaarsvakantie.
Lees ook: Sinaasappels: een luxe voor Marokkanen
Russische professionals hadden in oktober nog een tekort aan Marokkaanse citrusvruchten voorspeld, vooral van clementines. Irina Kozi, vertegenwoordiger van een Russische unie van producenten en telers, zei in de pers: "De Marokkaanse clementine is erg populair bij Russische consumenten, maar is schaars geworden in de winkels door een stop op de leveringen vanuit Marokko als gevolg van sancties en de onstabiele politieke situatie in de wereld." Ze wees erop dat "de binnenlandse consumptie van dit product piekt tussen november en januari van elk jaar".
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?