17 mei 2017 - 20:55 - Economie
De Marokkaanse economie groeit dit jaar naar verwachting met 4,2%. Dat stelt de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD).
In november kondigde de EBRD een hogere economische groei aan. De plotse daling is te wijten aan de slechte weersomstandigheden in maart dit jaar met een neerslagtekort en de gevolgen ervan op de landbouwsector.
Dat liet de Europese Bank eerder deze maand tijdens zijn 26e jaarlijkse bijeenkomst in Nicosia (Cyprus) weten.
In maart dit jaar had het Marokkaans conjunctuurbureau CMC geschat dat de economische groei rond 4,1% zou liggen. Volgens het CMC is dat te danken aan de goede resultaten van de industriële-, handel- en dienstensector, maar ook aan de bijzonder gunstige weersomstandigheden sinds het begin van het oogstjaar.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"