13 mei 2019 - 10:49 - Economie
De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD) heeft een nieuw rapport uitgebracht over de groeiverwachtingen in een aantal landen van het Middellandse Zeegebied. Marokko doet het beter dan zijn buren.
Zo verwacht de bank dit jaar voor de landen van het zuiden en het oosten van het Middellandse zeegebied (Egypte, Jordanië, Libanon, Marokko en Tunesië) een gemiddelde economische groei van 4,6% tegen 4,4% vorig jaar. Komend jaar zal de economische groei in dezelfde landen gemiddeld 5,1% bereiken.
De Marokkaanse economie zal dit jaar met 3,2% groeien en volgend jaar met 3,8%. Deze groei ligt lager dan het gemiddelde en is enkel te danken aan de niet-agrarische sectoren. In 2018 bereikte de groei 3,1% in het koninkrijk.
Voor de Europese bank zal deze verwachte groei de economische diversificatie verbeteren. Ook zal het leiden tot een verbetering van de toeristenaankomsten, een toename van directe buitenlandse investeringen, de snelle expansie van de auto- en ruimtevaartindustrie en de uitbreiding van de mijnsector.
Verwachte groei in andere landen in de regio:
– Jordanië: 2,2% in 2019 en 2,4% in 2020
– Tunisië: 2,7% in 2019 en 4% in 2020
– Libanon: 1,3% in 2019 en 2% in 2020
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje