Zoeken

Zorgen in Marokko over drugssnoepjes

20 september 2017 - 14:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Zoals bij elk nieuw schooljaar worden extra veiligheidsmaatregelen in en rond middelbare scholen in Marokko getroffen. Dit jaar is er echter een nieuwigheid, met name de oprichting van veiligheidsbrigades om de drugshandel te bestrijden.

Het besluit werd genomen na de publicatie van foto’s op sociale media van een nieuwe drugs in de vorm van kleurige snoepjes.

Deze snoepjes zijn in werkelijkheid een synthetische drugs waarvan de samenstelling nog onbekend is. Ze zijn direct gerelateerd aan ecstasy en kosten tussen 20 en 25 dirham het snoepje.

Aan ouders en schoolverantwoordelijken wordt gevraagd om extra waakzaam te zijn. Het gebruik van drugs in Marokkaanse scholen neemt elk jaar toe. In 2016 werden ruim duizend mensen aangehouden voor drugshandel.

Lees meer

Honderden arrestaties in Marrakech

Om de zomerperiode zo goed mogelijk te laten verlopen heeft de politie in Marrakech besloten om extra streng op te treden tegen de criminaliteit.

Ruim 12 ton drugs en 3,8 miljoen dirham in beslag genomen in Nador

De politie heeft in Nador ruim 12 ton cannabis in beslag genomen na de ontmanteling van een drugsnetwerk.

Recordvangst van 6,6 ton drugs in Ouezzane

Ruim 6,6 ton drug werd deze week door de politie in het Marokkaanse Ouezzane in beslag genomen.

Boerka nu ook verboden in Marokkaanse scholen

Minister Mohamed Hassad van Onderwijs en Hoger opleiding heeft besloten om de boerka of niqaab in openbare scholen in Marokko verbieden.

Marokko: politie versterkt veiligheid rond scholen

De nationale veiligheidsdienst DGSN heeft nieuwe maatregelen getroffen rond scholen in Marokko. Het doel is de drugshandel, intimidatie, agressies en andere geweldsdelicten...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team