20 mei 2020 - 21:20 - Marokko
Het aantal verkeersongevallen is in de afgelopen weken fors gedaald in Marokko. In de week van 4 tot 10 mei vielen "slechts" 4 doden en 592 gewonden bij verkeersongevallen in het koninkrijk.
Volgens een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN werden in die periode 472 verkeersongevallen geregistreerd in stedelijk gebied. 24 weggebruikers raakten daarbij zwaargewond.
Het merendeel van de ongevallen is te wijten aan de niet-naleving van de voorrang, onoplettendheid van bestuurders en voetgangers, snelheid, richtingverandering zonder te waarschuwen, roekeloos rijgedrag, dronkenschap en een slechte kennis van het voertuig.
De politie heeft tevens 7009 boetes en 3173 proces verbalen opgesteld. Ook werden 3836 boetes voor een totaal bedrag van 754.425 dirham betaald. Van 1238 bestuurders werd het rijbewijs ingetrokken, 1855 voertuigen werden in beslag genomen en 79 voertuigen definitief van de weg gehaald.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht