31 januari 2019 - 16:00 - Marokko
Marokko doet het iets beter in de nieuwe corruptie-index van Transparency International voor het jaar 2018.
Het koninkrijk staat op de 73e plaats in de nieuwe ranglijst en wint dus 8 plaatsen vergeleken met de index voor het jaar 2017.
Marokko behaalde een score van 43/100 en deelt de 73e plaats met Tunesië, Zuid-Afrika en Suriname. Het koninkrijk presteert beter dan Bulgarije, Burkina Faso, Ghana en India.
Met deze score is Marokko één van de minst corrupte landen in de regio Midden-Oosten Noord-Afrika. Transparency International stelt vast dat Marokko zijn score met drie punten heeft verbeterd, maar dat het land "nog veel te doen heeft" en dat deze score "de plaatselijke bevolking niet geruststelt".
In de MENA-regio staat Marokko achter de Verenigde Arabische Emiraten (23e), Qatar (33e), Palestina (34e), Oman en Jordanië (53e) en Saoedi-Arabië (58e). Koeweit is 78e, Bahrein 99e, Algerije en Egypte 105e, Iran en Libanon 138e, Mauritanië 144e, Irak 168e en Libië 170e.
De lijst wordt zonder verrassing aangevoerd door Denemarken, Nieuw-Zeeland, Finland, Singapore en Zweden. Zuid-Soedan, Syrië en Somalië sluiten de index af.
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Marokko wil sociale kloof dichten met nieuw plan
Zware straf voor verbranden Marokkaanse vlag
Releasedatum Mocro Maffia spin-off ’Tonnano’ bekend
Sandra Oh schittert in vintage kaftan op filmaffiche ’Good Fortune’
Algerije steelt Marokkaanse tajine
Marokko wil sociale kloof dichten met nieuw plan
Zware straf voor verbranden Marokkaanse vlag
Algerije steelt Marokkaanse tajine
Meest gezochte drugsbaron van Marokko gepakt
Weg Tichka afgesloten door aardverschuivingen, roep om tunnel klinkt luider
Noodstop trein Marrakech-Tanger: flessen vol stenen op spoor gelegd
Marokko maakt einde aan verkeersimmuniteit voor diplomaten
Stranden Noord-Marokko: chaos en anarchie