12 oktober 2018 - 14:20 - Marokko
Een tiental dagen geleden werd in Marokko een video van een man die in een kind in een hamam in Fez misbruikte massaal gedeeld. De dader werd deze week via een spoedprocedure veroordeeld.
De rechtbank van Fez heeft een gevangenisstraf van 5 jaar uitgesproken tegen de man voor "poging tot misbruik" van een minderjarige in een hamam.
Volgens de familie van de zestiger, die zelf meerdere kinderen heeft, heeft de man al enkele maanden psychische problemen. Hij was op 2 oktober gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen in de gevangenis van Fez.
Vorige week had het hof van beroep in Fez ook al de veroordeling van een Franse pedofiel tot 8 jaar gevangenisstraf bevestigd. De man was begin dit jaar op heterdaad betrapt toen hij twee meisje wilde misbruiken in een naaiatelier in de stad. Hij was toen door buurtbewoners omsingeld en aan de politie overgedragen.
Lees meer
Het hof van beroep in Fez heeft de gevangenisstraf tegen een Franse pedofiel die met twee minderjarige meisjes werd betrapt bevestigd.
De rechtbank van Fkih Bensaleh heeft dinsdag een Amerikaanse pedofiel tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de misbruik van een meisje van 9 jaar in de regio.
Een pedofiel is door het hof van beroep in El Jadida tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor kindermisbruik.
De politie in Nador heeft dinsdagavond een vermeende pedofiel opgepakt voor de seksuele misbruik van een meisje van 8 jaar.
Een medewerkster van een hamam in de wijk La Gironde in Casablanca is door de politie gearresteerd na naakte vrouwen op haar werkplaats te hebben gefilmd.
Taoufi Bouachrine, journalist en voormalige directeur van de krant Akhbar Al Yaoum, is vrijdagavond tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld in Casablanca.
Een Amerikaanse investeerder van Marokkaanse afkomst is door het hof van beroep in Marrakech tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor pedofilie.
Een man die in Meknes was gearresteerd voor het filmen van naakte vrouwen in een hamam, is in beroep tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld.
De eigenaar van een hamam in de stad Berkane is eerder deze week door de politie gearresteerd omdat hij naakte vrouwen filmde.
De politie heeft afgelopen vrijdag in Casablanca een 73-jarige salafist op heterdaad betrapt toen hij een meisje van 8 jaar probeerde te misbruiken.