17 januari 2023 - 21:00 - Economie
Marokko is één van de belangrijkste bestemmingen voor Turkse export in Afrika. In 2022 exporteerde Turkije voor 3 miljard dollar naar het koninkrijk, waardoor Marokko de tweede bestemming van Turkse goederen op het continent is.
De stijging van de export naar Marokko is een gevolg van de Russisch-Oekraïense oorlog, wat Turkije ertoe heeft gedwongen zicht te richten op Afrika, aldus persagentschap Anadolu.
Lees ook: Turkse export naar Marokko explodeert, grote ergernis bij Marokkaanse bedrijven
Afrikaanse landen vertegenwoordigden vorig jaar 8,6% van de totale export van Turkije. De handelsbetrekkingen tussen Turkije en Afrika stegen vorig jaar met 12,3% ten opzichte van 2021, tot een recordbedrag van 21,8 miljard dollar. Terwijl de export naar Europese landen 93,6 miljard dollar bedroeg en naar landen in het Midden-Oosten 32,8 miljard dollar.
Lees ook: Marokkaanse sokkenindustrie gaat failliet door Turkse machines
De belangrijkste bestemmingen voor Turkse export in Afrika zijn volgens het medium Egypte met 3,9 miljard dollar, gevolgd door Marokko met 3 miljard dollar, Libië met 2,4 miljard dollar, Algerije met 1,9 miljard dollar en Zuid-Afrika met 1,6 miljard dollar. De Turkse export naar Afrika bestaat voornamelijk uit chemicaliën.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?