Marokko neemt deel aan nieuwe Amerikaanse coalitie in Libië
Marokko gaat samen met Frankrijk deelnemen aan een nieuwe Amerikaanse militaire coalitie om Daesh in Libië te bestrijden.
22 november 2015 - 16:30 - Marokko
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een bestelling van 157 miljoen dollar van Marokko goedgekeurd voor de aankoop van 600 anti-tankraketten en 200 granaatwerpers.
Enkele dagen geleden had het Amerikaanse defensieagentschap DSCA de bestelling van Marokko aan het Amerikaanse Congres voorgelegd voor goedkeuring.
Marokko heeft 600 anti-tankraketten van het type BGM-71E-4B-RF besteld die reactieve pantsers kunnen vernietigen. De 200 granaatwerpers zullen op Humvee en M-113 voertuigen van het Marokkaans leger worden gebruikt.
De overeenkomst omvat ook zeven testraketten, logistieke ondersteuning, technische documentatie en de opleiding van Marokkaanse soldaten. Marokko bestelde het militair materiaal bij Raytheon Missile Systems, een van de grootste wapenproducenten ter wereld.
Lees meer
Marokko gaat samen met Frankrijk deelnemen aan een nieuwe Amerikaanse militaire coalitie om Daesh in Libië te bestrijden.
Het Marokkaans leger heeft een overeenkomst van 38 miljoen dollar gesloten met een Amerikaanse wapenfabrikant voor de aankoop van thermische raketten.
Een voormalige Amerikaanse soldaat is door de rechtbank in Rabat tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de verkrachting van een verpleegster in Temara.
De Royal Armed Forces blijven investeren in Amerikaanse wapens. Bewijs daarvan is de recente levering van Amerikaanse anti-scheepsraketten van het type AGM/RGM/UGM-84 Harpoon.
Een team Amerikaanse marines bevindt zich sinds begin februari in Marokko. Zij leren er aan Marokkaanse soldaten bommen te ontmijnen.