China wil FC-1 straaljagers aan Marokko verkopen
China probeert al enige tijd de Marokkaanse luchtmacht te overtuigen om haar straaljagers van het type FC-1 (Fighter china) te kopen.
.
- Marokko
Marokko heeft net zoals België, Turkije, de Verenigde Arabische Emiraten en Saoedi-Arabië een overeenkomst gesloten met de Verenigde Staten om zijn F16 straaljagers met slimme JDAM-bommen uit te rusten.
Volgens het Amerikaanse ministerie van Defensie werd een miljoenencontract met Boeing ondertekend voor de productie van de slimme bommen.
De Marokkaanse straaljagers worden uitgerust met JDAM-bommen met gps- en lasergeleiding. De slimme bommen werden in 1999 voor het eerst door de Verenigde Staten in Kosovo gebruikt.
Een JDAM-bom kost 56.000 dollar en kan vanop 24 km afstand worden afgevuurd.
Lees meer
China probeert al enige tijd de Marokkaanse luchtmacht te overtuigen om haar straaljagers van het type FC-1 (Fighter china) te kopen.
Twee oude bommen werden eerder deze week in Chefchaouen en Ketama in het noorden van Marokko ontdekt. De bommen werden bij werkzaamheden aangetroffen.
De jaarlijkse militaire oefening ’African Lion’ tussen Marokko en de Verenigde Staten zal in april plaatsvinden.
Tijdens de arrestatie van de Tsjadische terreurverdachte in Tanger, trof de politie een heel arsenaal om bommen te maken aan. De man plande dodelijke aanslagen in Marokko.
De Verenigde Staten hebben voor 2016 een financiële hulp van 30 miljoen dollar aan het Marokkaans leger toegekend.