6 januari 2023 - 17:00 - Sport
Het is officieel. Het Marokkaans voetbalelftal zal niet deelnemen aan het volgende African Championship of Nations 2023 (CHAN), dat in Algerije zal worden gehouden. Als reden wordt het geschil over het vervoer van de Atlas Leeuwen naar Algerije opgegeven.
De Marokkaanse voetbalbond (FRMF) heeft in een verklaring aangekondigd dat het nationaal voetbalelftal niet zal deelnemen aan de 7ᵉ editie van de CHAN. Het kampioenschap staat open voor alle spelers die actief zijn op het continent en vindt plaats van 13 januari tot 4 februari in Constantine. Het U23 nationale team moest Marokko op het toernooi vertegenwoordigen.
Lees ook: CHAN 2023: Algerije wijst verzoek van Marokko af
De Marokkaanse voetbalautoriteiten noemden een logistiek probleem in verband met het vervoer van het team als reden voor de afgelasting. Er was een verzoek ingediend om het nationale team met een vliegtuig van Royal Air Maroc, de officiële luchtvaartmaatschappij van de Marokkaanse teams, rechtstreeks van Rabat naar Constantine, de plaats waar de Marokkaanse wedstrijden plaatsvinden, te vervoeren.
Lees ook: CHAN 2023: Marokko herhaalt verzoek aan Algerije
Dit verzoek werd door de Algerijnse autoriteiten afgewezen wegens de diplomatieke spanningen tussen beide landen. Het Algerijnse luchtruim is gesloten voor Marokkaanse vliegtuigen. Daarom besloten de tweevoudige titelverdedigers niet aan het toernooi deel te nemen.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten