Zoeken

Zestig Marokkanen vermist in Algerije

- Wereld

Geschreven door Laila A.

Sinds 2002 zijn 64 Marokkanen, waaronder 4 vrouwen, vermist. Allen, afkomstig uit de Oriëntaal, hadden Nador op een vluchtelingenboot verlaten richting Spanje. Door de sterke wind dreef hun boot af naar de Algerijnse kust. Sindsdien is er niets meer van hen gehoord.

In 2003 kreeg de familie van één van de vluchtelingen, een telefoontje van de Algerijnse autoriteiten, waarbij hen werd gevraagd het lichaam van hun zoon aan de Zouj Bghal grensoversteek te komen halen.

De families van de 64 andere vermisten denken dat hun dierbaren in Algerije worden vastgehouden, met name in de Berouakia- en Bechar gevangenissen in Medea.

Volgens de Marokkaanse vereniging voor Mensenrechten OMDH in Oujda, waren 64 Marokkanen twee dagen na de verdwijning van de vluchtelingenboot, opgepakt in Oran en veroordeeld voor drugshandel.

Na hun arrestatie door de kustwacht, waren hun foto’s zelfs op de Algerijnse televisie verschenen, meldt Al Akhbar.

Ook meldt de OMDH dat meerdere informatieverzoeken aan de Algerijnse ambassade in Rabat en aan de Marokkaanse consul in Sidi Belabbass, onbeantwoord bleven.

Lees meer

Ruim 3000 Marokkanen in Algerijnse gevangenissen

Ruim 3000 Marokkanen zijn op dit moment opgesloten in Algerijnse gevangenissen. Het gaat vooral om mensen veroordeeld voor smokkel, drugshandel en illegaal verblijf.

Marokkanen opgepakt met ton drugs in Algerije

Tien Marokkanen zijn onlangs in Algerije opgepakt met 1,5 ton hasj. De drugs hadden ze vanuit Marokko met kamelen, Algerije binnengesmokkeld via Tindouf.

Vijf lichamen ontdekt voor kust Nador

Voor de kust van Nador, in de lagune van Marchica, zijn maandag vijf lichamen van vluchtelingen ontdekt.

Algerije pakt smokkel aan grens met Marokko aan

Algerije gaat 24 nieuwe controleposten plaatsen langs de grenzen met Marokko, om drugshandel en brandstofsmokkel tegen te gaan.

Spanje onderschept Marokkaanse vluchtelingen in minuscule boot

De Spaanse politie heeft op woensdag rond 5 uur ’s morgens, een kleine vluchtelingenboot met zeven Marokkanen onderschept voor de kust van Granada.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team