16 november 2025 - 20:00 - België
Een Portugese aannemer en zijn bedrijf zijn in België veroordeeld voor sociale dumping en oplichting. Dit gebeurde naar aanleiding van een inspectie bij de bouw van het nieuwe casino in Middelkerke. Tijdens het onderzoek werd vastgesteld dat 92 bouwvakkers, onder wie arbeiders van Marokkaanse afkomst, gezamenlijk 260.000 euro aan te weinig loon ontvingen.
De inbreuken kwamen aan het licht na een controle op de werf op 30 mei 2023. Een loononderzoek wees uit dat de 92 werknemers — afkomstig uit onder meer Marokko, Brazilië, Portugal en Angola — te veel overuren maakten en ook op feestdagen moesten werken zonder correcte compensatie, meldt Het Nieuwsblad.
Lees ook: Marokkaanse tieners uitgebuit in Italiaanse bossen
De slachtoffers werkten voor het bedrijf van de 47-jarige Portugees, Alexandre T. De man kreeg de gelegenheid om de situatie te regulariseren, maar het arbeidsauditoraat stelde ernstige vragen bij de betalingsbewijzen. Arbeidsauditeur Sofie Heyndrickx verduidelijkte tijdens de pleidooien dat een nieuwe controle uitwees dat "meerdere slachtoffers het ontvangen geld achteraf moesten terugbetalen." Daarnaast werden "Word-documenten" als bewijs voorgelegd die, hoewel opgemaakt in 2022, na de inspectie waren aangepast.
Lees ook: Marokkanen ’verhuurd’ in Canada
Alexandre T. kreeg nogmaals de kans om orde op zaken te stellen, maar uiteindelijk bleek minstens 48.000 euro aan achterstallig loon nog steeds onbetaald te zijn. Voor sociale dumping en oplichting werd T. veroordeeld tot zes maanden effectieve celstraf en 8000 euro boete. Zijn firma kreeg een geldboete van 16.000 euro, waarvan de helft met uitstel. Ten aanzien van T. en zijn bedrijf werd in totaal 45.000 euro verbeurdverklaard. De rechtbank sprak zich niet uit over de authenticiteit van de betalingsbewijzen.