4 juli 2024 - 07:00 - Marokko
Marokkaanse werknemers die dromen van een baan in populaire Europese landen als Frankrijk, Spanje, Duitsland, Italië en Portugal, lopen tegen grote moeilijkheden aan bij het verkrijgen van een Schengenvisum. Afspraken bij de consulaten zijn nauwelijks te krijgen, waardoor veel arbeidscontracten in gevaar komen.
Sommige werknemers proberen via tussenpersonen sneller aan een afspraak te komen, maar dit kost vaak handenvol geld, wat voor velen onbetaalbaar is. Ook zijn er berichten dat aanvragen van jongeren onder de 25 jaar systematisch worden geweigerd.
Lees ook: Schengenvisum: Marokko hekelt "vernederend en discriminerend" beleid
Een Marokkaanse werkgever in Portugal bevestigt de problemen. "Ik heb maanden geleden een groep Marokkaanse werknemers aangevraagd, maar het lukt maar niet om een afspraak bij het consulaat te krijgen", vertelt hij anoniem. "Zelfs voor Europeanen is het moeilijk, terwijl werknemers uit Pakistan en andere landen nauwelijks problemen lijken te hebben."
Lees ook: Schengenvisum te duur: Marokko eist terugbetaling bij afwijzing
Een Marokkaanse werknemer uit Bouarfa wacht al maanden op een afspraak in Portugal. "Via de normale weg is het onmogelijk, het is pure geluk hebben", zegt hij. "Veel mensen betalen tussenpersonen duizenden euro’s voor een afspraak, maar dat kan niet iedereen zich veroorloven." Hij roept de autoriteiten op om in te grijpen, zodat Marokkaanse werknemers niet hun kans op werk mislopen.
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s