11 augustus 2022 - 15:00 - Marokkanen in het buitenland
In 2021 bereikte het aantal verblijfsvergunningen dat in de Europese Unie werden afgeleverd aan burgers van derde landen, waaronder Marokko, bijna het niveau van vóór de pandemie.
Ondanks de gezondheidscrisis is het aantal verblijfsvergunningen dat in de Europese Unie is verleend aan burgers van derde landen, waaronder Marokkanen, in 2021 met 31% gestegen ten opzichte van 2020. Het gaat om 2.952.300 vergunningen in 2021, iets minder dan de 2.955.300 verblijfsdocumenten die in 2019 werden afgegeven.
Lees ook: Marokko zesde land met meest aantal verblijfsvergunningen in EU
In 2021 werden 1,3 miljoen werk- en studievergunningen toegekend. Polen gaf 790.100 werkgerelateerde verblijfsvergunningen af, waaronder 666.300 aan Oekraïners, terwijl Frankrijk veel buitenlandse studenten ontving (90.600), waaronder veel Marokkanen.
Lees ook: Marokkaanse ambtenaren tot alles bereid voor Spaanse nationaliteit
Ook in Spanje, Italië, Portugal en Nederland kregen voornamelijk Marokkanen, Brazilianen en Colombianen hun eerste verblijfsvergunning. Samen met Polen en Frankrijk waren deze vier landen in 2021 goed voor ongeveer driekwart van alle in de Europese Unie verleende verblijfskaarten.
Lycée Descartes in Rabat: leraar beschuldigd van seksuele intimidatie ontslagen
Ahmed keert na 14 jaar terug naar Marokko vanwege aardbeving
Officieel: Marokko gastland voor Afrika Cup 2025
Marokko: "Snelle wederopbouw" met "alle beschikbare middelen"
Neparts gearresteerd in Marokko na behandelen duizenden patiënten
Nieuwe Dacia C-Néo in Marokko gemaakt?
Veranderingen voor boot tussen Spanje en Marokko
Marhaba 2023: grootst aantal reizigers in 30 jaar
Succesvolle Marhaba-operatie in Al Hoceima: dubbel zoveel reizigers
Aardbeving Marokko: Marokkanen in het buitenland geven goede voorbeeld
De Spaanse nachtmerrie van een Marokkaan uit Nederland
Militairen redden Marokkaan op Franse luchthaven
Zorgwekkende verdwijning Marokkaan in Frankrijk
Marokkaanse uit Europa verstopt broer in kofferbak