18 januari 2025 - 16:20 - Marokko
In de aanloop naar de Ramadan is er in Marokko een conflict ontstaan over de import van dadels uit Algerije. Marokkaanse handelaren protesteren tegen de import van Algerijnse dadels en roepen op tot een boycot.
Op een markt in Casablanca hebben handelaren luidkeels gedemonstreerd tegen de import van Algerijnse dadels. "Het Marokkaanse volk wil geen Algerijnse dadels", scandeerden ze. De demonstranten vinden dat de import moet stoppen om de lokale dadelproductie te steunen. De actie speelt zich af tegen de achtergrond van toenemende politieke spanningen tussen Marokko en Algerije.
Lees ook: Genoeg dadels voor Ramadan 2025 in Marokko?
De dadelmarkt bevindt zich in een bijzondere situatie: de prijzen zijn sterk gestegen, vooral voor populaire soorten als Mejhoul (tussen de 40 en 140 dirham per kilo) en Boufeggous (tussen de 50 en 80 dirham). Tegelijkertijd is de vraag naar dadels gedaald ten opzichte van vorig jaar.
Lees ook: Marokko dol op Algerijnse dadels
Ondanks de lagere consumptie is de import van dadels juist toegenomen. Marokko heeft dit jaar meer dan 132.000 ton dadels geïmporteerd, tegenover 109.000 ton vorig jaar. Marokkaanse consumenten vrezen nu dat de prijzen in de aanloop naar de Ramadan nog verder zullen stijgen. Ze wijzen met de vinger naar "tussenpersonen" en "lobbygroepen" die volgens hen profiteren van de grote vraag naar dadels tijdens de vastenmaand.
Algerije probeert Mauritanië voor zich te winnen
Marokko, wereldhoofdstad van de meteorietenjacht
Bassma Boussil onder vuur na kritiek op ex-man
Plattelandsmeisjes uit Marokko naar Golfstaten gehaald voor prostitutie
Frans-Algerijnse crisis: "Marokkaanse lobbies" beschuldigd
Eid ul-Adha dit jaar afgelast in Marokko?
Algerije probeert Mauritanië voor zich te winnen
Marokko, wereldhoofdstad van de meteorietenjacht
Plattelandsmeisjes uit Marokko naar Golfstaten gehaald voor prostitutie
Eid ul-Adha dit jaar afgelast in Marokko?
Strijd om erfgoed: illegale bouw bedreigt Ouzoud-watervallen
Marokko kiest voor Israëlische artillerie: deal van 175 miljoen euro
Unieke ontdekking in Marokko: vliegenlarven met valse koppen
Aardbeving in Noord-Marokko voelbaar in Spanje