17 juni 2014 - 21:43 - Wereld
Twee politieagenten in Dubai worden door een Marokkaanse vrouw die illegaal in de Verenigde Arabische Emiraten verblijft, van seksuele corruptie beschuldigd.
Het 34-jarige slachtoffer bevond zich afgelopen februari in een taxi in de regio van Naïf, met een man uit Koeweit, toen ze door de politie werd gecontroleerd.
De twee politieagenten van 22 en 26 jaar begrepen al snel dat de jonge Marokkaanse illegaal in het land verbleef. Ze vroegen haar om seksuele diensten om haar niet aan te geven.
De jonge vrouw weigerde en deed aangifte tegen de twee agenten bij de politie van Dubai. De agenten werden gearresteerd en beschuldigd van machtsmisbruik en poging tot seksuele corruptie.
Marokkaanse vrouwen die naar de Golfstaten emigreren om er te werken genieten in de regio van een heel slechte reputatie. Ze worden er als prostituees, heksen of nog mannendievegges beschouwd.
Maar ook al vertrekken sommige Marokkaanse vrouwen inderdaad naar deze landen om het oudste beroep ter wereld uit te oefenen, toch zijn er ook heel wat Marokkaanse vrouwen met een hoog onderwijsniveau die in de Golflanden werken. Helaas wordt zelfs de politie er sterk beïnvloed door deze stereotypes over Marokkaanse vrouwen.
In oktober 2013 was een politieagent in Dubai voor de rechter verschenen voor de verkrachting van een 27-jarige Marokkaanse vrouw. Volgens het slachtoffer had de agent haar toen verteld dat hij nog vijf andere Marokkaanse vrouwen had verkracht.
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko
Marokko daagt Duitse media voor de rechter in Pegasus-zaak
Mourad B. doorbreekt stilte over dodelijke explosie in Den Haag
Beruchte Peruaanse crimineel opgepakt met Marokkaans voetbalshirt
Rusland arresteert Marokkaan nabij grens Kazachstan
Spaanse politie rolt bende op die Marokkanen op doorreis beroofde
Marokkaanse ontdekt nieuwe maan