18 januari 2021 , 18:40 - Fouad Badel - Sport
Drieëntwintig Marokkaanse jongens zijn door een spelersmakelaar opgelicht. Hij beloofde de jonge mannen een sportcarrière in de Verenigde Arabische Emiraten.
Verschillende jongeren uit Marokko doen hun verhaal bij Alyaoum24 en zeggen het slachtoffer te zijn van oplichting. "We moesten een bedrag tussen de 10.000 en 20.000 dirham betalen om te kunnen voetballen in de Verenigde Arabische Emiraten," vertellen de slachtoffers.
De spelersmakelaar beloofde de jongens dat ze een opleiding zouden gaan volgen aan een voetbalacademie in de Emiraten. In plaats daarvan werden de jongens naar een afgelegen plek in de woestijn gebracht zonder eten. "We krijgen per dag een ei en een stuk brood."
De spelersmakelaar Bilal Guennoun zegt dat de drieëntwintig voetballers eerst een examen moesten doen om bij een voetbalclub in de Emiraten te kunnen spelen. De transferkosten bedragen tussen de vijftien en twintigduizend dirham. Daar zit een vliegticket en visum bij inbegrepen. Ook moesten de jongens inschrijfgeld betalen, zegt de zaakwaarnemer.
Verder zegt Guennoun dat de leefomstandigheden van de jongens inderdaad zwaar is en dat helaas maar één voetbalspeler een contract heeft gekregen van voetbalclub Al Sharjah. De andere jongens zullen terugkeren naar Marokko zodra hun visum is verlopen.
Dina Inou, soms ’nep-Marokkaan’ genoemd, ontdekt het land van haar ouders in Zappdoc
Na "zwart jaar" dwingt autocrisis Marokko tot elektrische revolutie
Qatar, dé bemiddelaar die Marokko en Algerije nodig hebben
Arab Cup: Hamdallah terug, Sektoui en Olăroiu starten strijd voor halve finale
Kroonprins Moulay Hassan gespot tijdens wintervakantie in Ifrane
Nadia Farès in angst na aanslag Sydney: dochter net op tijd weg
Arab Cup: Hamdallah terug, Sektoui en Olăroiu starten strijd voor halve finale
Bilal El Khannouss: "Alles breken, in Duitsland én Afrika!"
Marouane Chamakh: "Wil dat Marokko wint, maar gun Algerije een super parcours"
Sektioui zet Marokko op scherp voor finale Arab Cup
Marokko moet puzzelen door schorsing en blessures op Arab Cup
Souffian El Karouani hekelt ijzige stilte van Walid Regragui
Walid Regragui kiest voor risicovol plan
Ayyoub Bouaddi krijgt spreekverbod over Marokko