16 november 2023 - 12:00 - Sport
Tijdens de halve finale van de CAF Champions League, waarbij het vrouwenteam van AS FAR uit Marokko tegen het Malinese AS Mandé speelde, deed zich een onaangenaam incident voor. Supporters van vermoedelijk Malinese en Ivoriaanse afkomst zwaaiden met een vervalste Marokkaans vlag, waarop de traditionele groene vijfpuntige ster, symbool van de vijf pijlers van de islam, vervangen was door een zespuntige ster geassocieerd met Israël en het Jodendom.
Dit incident vond plaats in het Laurent Pokou-stadion in San Pedro, Ivoorkust, waar de voetbalwedstrijd werd gespeeld. De supporters werden gefilmd terwijl ze met de valse vlaggen zwaaiden. Volgens bronnen van Anfaspress vonden er tegelijkertijd confrontaties plaats in San Pedro tussen leden van het Polisario en andere groepen.
Lees ook: Algerije weigert Marokkaanse vlag in stadions
Een medewerker van de Marokkaanse ambassade in Abidjan, die aanwezig was tijdens de wedstrijd, heeft zijn bezorgdheid geuit bij de gouverneur van de regio San Pedro. De gouverneur heeft op zijn beurt de veiligheidsverantwoordelijke van het stadion geïnformeerd. Ondanks het ingrijpen van de Ivoriaanse gendarmerie, werden de vervalste vlaggen meerdere keren, en met name aan het einde van de wedstrijd, opnieuw getoond.
Lees ook: Verwarring tussen Marokkaanse vlag en LGBT-embleem in Qatar
De Ivoriaanse media hebben niet gereageerd op het incident. Ook de exacte beweegredenen achter deze actie is nog niet bekend.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko