19 december 2021 - 17:40 - Economie
Twee Marokkaanse vastgoedgroepen bewijzen het dynamisme van de sector in Marokko. Zij zijn erin geslaagd de top te bereiken van de Forbes-ranglijst van beste vastgoedgroepen in de regio Midden-Oosten en Noord-Afrika (MENA).
Het gaat om de Marokkaanse vastgoedgroepen Douja Promotion Groupe Addoha en Al Omrane, die op deze ranglijst respectievelijk de 27e en 30e plaats innemen.
Lees ook: Marokko: stijging huizenprijzen verwacht in 2022
De sector is de afgelopen twee jaar hard getroffen door de crisis, aldus Forbes, dat opmerkt dat de situatie de vastgoedsector in de meeste landen aanzienlijk heeft ontwricht. Verhuurders en huurders hebben zich moeten aanpassen aan capaciteits- en mobiliteitsproblemen.
Forbes heeft bij zijn beoordeling rekening gehouden met zes belangrijke indicatoren: financiële gegevens (totale activa, marktwaarde en omzet), waarde van voltooide projecten, waarde van projecten in aanbouw, aantal werknemers, leeftijd van het bedrijf en de reputatie van de ontwikkelaar wat betreft het leveren van eigendommen aan kopers.
Lees ook: Marokko: vastgoedmarkt begint te herstellen
In de top 50 van Forbes hebben de Arabische Emiraten 17 bedrijven, waarvan er vier in de top vijf staan. Saoedi-Arabië heeft 11 groepen, gevolgd door Egypte (7), Koeweit (6), Qatar (3), Marokko (2), Oman (2), Bahrein (1) en Jordanië (1).
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Bedrijven in Marokko massaal ten onder
Marokkaans vastgoed maakt comeback
Dirham in de lift: Marokko ziet munt stijgen
3 miljard dirham buiten beeld door illegale parkeerwachters in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter