25 december 2024 - 17:10 - Marokko
De Marokkaanse politie (DGSN) zet steeds vaker de BolaWrap in, een alternatief wapen dat een net afvuurt om verdachten te immobiliseren. Dit jaar zijn verschillende politiediensten in Marokko uitgerust met deze nieuwe technologie.
De politie in Taza, Ouarzazate, Al Hoceima en Nador, evenals de regionale veiligheidsdiensten in El Jadida en Safi, hebben tientallen BolaWraps ontvangen. Dit wapen vuurt een net af dat zich om de verdachte wikkelt op een afstand tot 7,6 meter. De verdachte wordt hierdoor tijdelijk geimmobiliseerd, waardoor agenten veiliger kunnen ingrijpen. Daarnaast zijn 14 politiebureaus uitgerust met in totaal 560 tasers van het type Taser-7.
Lees ook: Marokkaanse politie lanceert E-Police
Het aantal interventies waarbij deze nieuwe middelen zijn ingezet, is gestegen naar meer dan 117, een toename van 194,5% ten opzichte van 2023, aldus het jaarverslag van de DGSN. De BolaWrap en de taser worden gezien als veilige alternatieven voor het gebruik van vuurwapens en bieden agenten meer mogelijkheden om verdachten onder controle te krijgen zonder hen te verwonden.
Marokko onderschept drugslading in sinaasappels
Marokkaanse voetballer doodgeschoten door Algerijnse marine
Koning Mohammed VI: "Geen plaats voor een Marokko van twee snelheden"
Transavia lanceert directe vlucht Amsterdam-Oujda
Gemeente Tanger-Assilah verliest rechtszaak van 5,5 miljoen
Yassine Bounou dicht bij megacontract in Saoedi-Arabië
Marokko onderschept drugslading in sinaasappels
Koning Mohammed VI: "Geen plaats voor een Marokko van twee snelheden"
Gemeente Tanger-Assilah verliest rechtszaak van 5,5 miljoen
Zware celstraf voor oplichter met spookcontracten in Al Hoceima
Stranden Noord-Marokko onveilig door jetski’s: dode en gewonden
Onvrede in Marokko om torenhoge aardappelprijzen
Verdwenen Marokkaanse stad ’Sijilmasa’ onthult geheimen
Milieuramp bij Tanger: stranden vervuild door afvalwater