Marokko: Koning woedend op verantwoordelijken Rabat
Een bekende koninklijke woede zou in Rabat hebben geleid tot de afbraak in de nacht van een deel van een nieuwe brug in de hoofdstad.
5 maart 2019 - 15:00 - Marokko
Drie Marokkaanse "ninja’s" werden vorige week ingezet om de Mohammed VI brug, langste tuibrug van Afrika, te inspecteren.
De tuibrug werd door het Chinees bedrijf China Railway Major Bridge Engineering Group gebouwd. Om de staat van de brug te controleren werden drie acrobaten ingezet. De drie gaven voor de camera’s een presentatie van de "Ninja-Tech" methode die gebruikt wordt om hoge constructies te inspecteren zonder zwaar materiaal nodig te hebben.
Volgens snelwegbedrijf ADM kregen de drie ninja’s een opleiding van twee jaar in Marokko en in Japan. Na hun opleiding moesten ze in mei vorig jaar een examen afleggen om het Ninja-Tech diploma te behalen.
De Mohammed VI tuibrug is 950 meter lang boven de Bouregreg rivier en is een onderdeel van de ringweg van Rabat.
Lees meer
Een bekende koninklijke woede zou in Rabat hebben geleid tot de afbraak in de nacht van een deel van een nieuwe brug in de hoofdstad.
Het is officieel. De tuibrug van Rabat, onderdeel van de nieuwe ringweg van de Marokkaanse hoofdstad, zal in juni worden ingehuldigd.
Koning Mohammed VI wordt in de komende dagen in meerdere Afrikaanse landen verwacht. De informatie van een nieuwe tour door Afrika werd nog niet bevestigd door de autoriteiten.
Bij de instorting van een brug in de regio van Taounate is donderdagochtend een persoon zwaargewond geraakt.
De nieuwe tuibrug van Rabat is donderdag door Koning Mohammed VI ingehuldigd. Het is de grootste tuibrug van Afrika.