Spanje arresteert Marokkaanse IS-aanhanger
De Spaanse politie heeft in de regio van Valencia een Marokkaanse man gearresteerd vanwege zijn vermeende betrekkingen met de terreurorganisatie Daesh.
- Wereld
De terroristische beweging Daesh zou acht jihadstrijders hebben geëxecuteerd vanwege een poging tot desertie en opruiing. Dat meldt persagentschap AFP.
De identiteit van de geëxecuteerde jihadstrijders is niet bekend, maar volgens het agentschap zijn er zeker drie Nederlandse Marokkanen bij de slachtoffers.
De strijders behoorden tot een groep van 75 Nederlanders en zouden zijn gefusilleerd als gevolg van een conflict met Iraakse leden van de inlichtingendienst van Daesh.
Om zich te wreken zouden de Nederlandse jihadisten een afgevaardigde van Daech hebben vermoord, die met hen naar een oplossing moest zoeken. Daesh zou daarop de executie van de acht strijders hebben bevolen.
Lees meer
De Spaanse politie heeft in de regio van Valencia een Marokkaanse man gearresteerd vanwege zijn vermeende betrekkingen met de terreurorganisatie Daesh.
Kanonvoer! Zo worden Marokkanen door Daesh behandeld. 16 procent van de Marokkanen die voor de terroristische organisatie gaan vechten worden voor zelfmoordaanslagen gebruikt.
Een Marokkaans-Spaans koppel is zaterdag door de Guardia Civil in het zuid-Spaanse Algeciras aangehouden voor hun vermeenden banden met de terreurorganisatie Daesh.
De Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft cijfers onthuld over in Syrië gearresteerde jihadstrijders.
Het ministerie van Binnenlandse zaken heeft meer informatie vrijgegeven over een criminele bende die vorige week in Dakhla werd opgerold. De bende wordt verdacht van meerdere...