12 januari 2024 - 09:00 - Marokko
De Marokkaanse nationaliteit aanvragen is vergemakkelijkt dankzij een nieuw online platform. Dat kondigde minister Abdellatif Ouahbi van Justitie maandag aan.
Abdellatif Ouahbi maakte dit bekend in reactie op een vraag van parlementslid Najwa Koukous van de Partij voor Authenticiteit en Moderniteit (PAM) over de voortgang van de digitalisering binnen de juridische sector.
Lees ook: Marokkaanse nationaliteit voor buitenlanders getrouwd met Marokkaanse vrouwen?
Minister Ouahbi gaf aan dat het ministerie van Justitie op 9 januari een nieuw platform heeft gelanceerd voor het elektronisch aanvragen van de nationaliteit, vergelijkbaar met het platform voor het aanvragen van een strafblad. "We proberen het digitaliseringsproces van de sector te versnellen door meerdere onderling verbonden applicaties te implementeren. Zo hebben we applicaties gecreëerd voor het indienen van verzoeken om koninklijke gratie en voorwaardelijke vrijlating, en een platform voor het elektronisch betalen van boetes en verkeersovertredingen," voegde hij eraan toe.
Lees ook: Kennis landstaal om Marokkaanse nationaliteit te krijgen
De minister wees ook op de uitdagingen bij het implementeren van dit project, met name vanwege het grote hoeveelheid papierwerk, en omdat veel ambtenaren een juridische, en geen technische achtergrond hebben.
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht
Onvrede in Nador: Tamazight afwezig op nieuwe verkeersborden
Casablanca kleurt Airbus na 1 dollar deal