16 april 2014 - 20:33 - Marokko
Een Marokkaanse journaliste werd eerder deze week door minister Elhabib Choubani uit het Parlement gezet, omdat ze naar zijn mening onfatsoenlijk gekleed was.
De minister hield Khadija Rahali tegen bij de ingang van de audiëntiezaal van het parlement, waar ze de verkiezing van een nieuwe parlementsvoorzitter moest bijwonen.
Hij vroeg haar of ze in het parlement werkte, waarop ze uitlegde dat ze journaliste was. Toen kreeg ze van Choubani te horen dat haar kleding niet fatsoenlijk was en dat ze het parlementsgebouw onmiddellijk moest verlaten.
De jonge vrouw stortte in tranen uit in de hal van het Parlement. Het gedrag van de minister was volgens haar extreem beledigend.
Kamerleden hebben in solidariteit met de - heel gewoon geklede - journaliste de zaal verlaten. Khadija Rahali weigerde bovendien het Parlementsgebouw te verlaten, omdat Choubani het recht niet heeft om bezoekers weg te sturen. De reactie van Elhabib Choubani werd unaniem veroordeeld door Marokkaanse vrouwenorganisaties.
In 2001 had Abdelilah Benkirane, toen nog geen Premier, een cameraman van televisiezender 2M gedwongen om het parlement te verlaten omdat ook hij niet deftig gekleed was.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs