16 april 2014 - 20:33 - Marokko
Een Marokkaanse journaliste werd eerder deze week door minister Elhabib Choubani uit het Parlement gezet, omdat ze naar zijn mening onfatsoenlijk gekleed was.
De minister hield Khadija Rahali tegen bij de ingang van de audiëntiezaal van het parlement, waar ze de verkiezing van een nieuwe parlementsvoorzitter moest bijwonen.
Hij vroeg haar of ze in het parlement werkte, waarop ze uitlegde dat ze journaliste was. Toen kreeg ze van Choubani te horen dat haar kleding niet fatsoenlijk was en dat ze het parlementsgebouw onmiddellijk moest verlaten.
De jonge vrouw stortte in tranen uit in de hal van het Parlement. Het gedrag van de minister was volgens haar extreem beledigend.
Kamerleden hebben in solidariteit met de - heel gewoon geklede - journaliste de zaal verlaten. Khadija Rahali weigerde bovendien het Parlementsgebouw te verlaten, omdat Choubani het recht niet heeft om bezoekers weg te sturen. De reactie van Elhabib Choubani werd unaniem veroordeeld door Marokkaanse vrouwenorganisaties.
In 2001 had Abdelilah Benkirane, toen nog geen Premier, een cameraman van televisiezender 2M gedwongen om het parlement te verlaten omdat ook hij niet deftig gekleed was.
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI