Marokkaanse migranten dobberen week lang op zee, één dode
De Marokkaanse marine heeft op maandag 38 migranten in nood op zee opgepikt. Een migrant overleefde niet.
- Marokko
Dankzij de snelle interventie van de Marokkaanse koninklijke marine werden 19 migranten zaterdag net op tijd op volle zee gered. Allen hebben de Marokkaanse nationaliteit.
In een verklaring berichten de Royal Armed Forces dat twee schepen van de koninklijke marine de migranten, waaronder een vrouw en een kind, in de Atlantische oceaan oppikten.
De migranten probeerden met een houten bootje zonder motor naar Europa te emigreren. De smokkelaar die hun oversteek moest verzorgen had hen aan hun lot overgelaten.
Het bootje werd rond 20 uur op 32 km van de kust van Casablanca gevonden nadat familieleden van inzittenden de autoriteiten hadden gewaarschuwd. Allen werden naar de haven van Casablanca gebracht. Hun bootje zonk net na hun redding.
Lees meer
De Marokkaanse marine heeft op maandag 38 migranten in nood op zee opgepikt. Een migrant overleefde niet.
De Marokkaanse marine heeft zaterdag en zondag 615 migranten die illegaal naar Spanje probeerden te gaan, in de Middellandse zee opgepikt.
De Marokkaanse marine heeft afgelopen donderdag 289 migranten voor de kust van Nador gered.
Nieuwe reddingsoperatie voor de Marokkaanse marine. Donderdag werden 54 migranten voor de kust van Saidia opgepikt.
De Marokkaanse marine heeft zondag in het noorden van Marokko 47 Marokkaanse migranten gered, waaronder vrouwen en kinderen die naar Spanje probeerden te emigreren.