2 juli 2015 - 14:00 - Marokko
Hamid El Mahdaoui, journalist en redacteur van website Badil, werd tot vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld vanwege ’valse beschuldigingen’.
Volgens de journalistenvereniging CPJ werd El Mahdaoui vervolgd na meerdere artikelen te hebben gepubliceerd over de dood van Karim Lachkar in mei 2014 in een politiebureau in Al Hoceima.
El Mahdaoui beschuldigde de politie openlijk van marteling waarop de nationale veiligheidsdienst DGSN besloot om hem voor de rechter te slepen.
Rebea Al Ablak, de bron van El Mahdaoui, werd eveneens gearresteerd en veroordeeld. De twee verdachten moeten samen een schadevergoeding van 100.000 dirham aan de DGSN betalen. Daarbij komt nog een schadevergoeding van 6000 dirham ten voordele van de staat.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht