29 april 2019 - 16:40 - Wereld
Het onderzoek naar de aanslagen tegen meerdere kerken en hotels in Sri Lanka maakte een sprong vooruit dankzij informatie die door de Marokkaanse inlichtingendienst aan de Sri Lankaanse politie werd doorgespeeld.
Terwijl de plaatselijk autoriteiten aanvankelijk vermoedden dat de lokale groepering National Thowheeth Jamaath achter de aanslagen zat, heeft precieze informatie van de Marokkaanse DGST de betrokkenheid van andere verdachten bevestigd. Dat bericht Jeune Afrique.
De gegevens die door de DGST werden gegeven leidden tot de identificatie van meerdere leden van het commando en de vondst van 87 detonators in Colombo, aldus het blad. Marokko gaf onder meer foto’s van de verdachten met vlaggen van Daesh aan de Sri Lankaanse inspecteurs.
Volgens Indiase media werkte ook India mee aan de identificatie van de verdachten. Marokko en India hebben een overeenkomst om het terrorisme samen te bestrijden.
Bij de aanslagen vielen 360 doden waaronder zeker 45 kinderen en 37 buitenlanders. Ook raakten ruim 500 mensen gewond.
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Verwarde Marokkaanse van dak in Istanbul gehaald en land uitgezet
’Imad Marrakech’ gaf vanuit Brusselse cel opdracht voor (vergis)moord
Terugroepactie in Marokko geproduceerde Peugeots
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss