Zoeken

Marokkaanse horeca wil ’s nachts open blijven

28 juni 2025 - 18:50 - Marokko

©

Cafés en restaurants in Marokko ijveren voor een aanpassing van de huidige sluitingstijden. Een recent initiatief in Kenitra kan hierbij een belangrijke rol spelen en mogelijk leiden tot een levendiger nachtleven, vooral in toeristische gebieden.

Noureddine El Harrak, voorzitter van de Nationale Federatie van Eigenaren van Cafés en Restaurants van Marokko, is de drijvende kracht achter deze beweging. Hij heeft officiële brieven gestuurd naar de lokale autoriteiten in Kenitra, waaronder de provinciale autoriteiten, de gemeenteraad en de provinciale veiligheidsdiensten, met een duidelijk verzoek.

Lees ook: Boetes tot 10.000 dirham voor rokers in Marokko, horeca in paniek

Zijn doel is het organiseren van een gezamenlijke bijeenkomst om de nachtelijke sluitingstijden voor cafés te bespreken. Deze gecoördineerde aanpak benadrukt de wens van de sector om via institutionele kanalen verandering te bewerkstelligen.

El Harrak uit zijn zorgen over de concrete problemen waar ondernemers mee kampen. Volgens hem veroorzaakt de huidige gemeentelijke regelgeving betreffende de nachtelijke sluiting van commerciële zaken operationele problemen die dringend moeten worden aangepakt.

Lees ook: Spanje draagt beheer luchtruim Sahara over aan Marokko

Hij zoekt een evenwichtige oplossing. El Harrak pleit voor een aanpassing die "de rust en het comfort van de bewoners respecteert, rekening houdt met de belangen van de professionals, en het feit erkent dat Kénitra een industriële en toeristische kuststad is, wat de beschikbaarheid van de nodige voorzieningen en infrastructuren vereist".

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team