14 september 2011 - 12:20 - Marokko
De Franse gigant van marinebewapening, DCNS, zal deze woensdag het Marokkaanse multi-missie fregat (FREMM) in het water zetten op zijn site in Lorient, Frankrijk. Het schip, 142 meter lang en 6000 ton zwaar, moet aan Marokko worden geleverd in het voorjaar 2013.
Dit fregat, Mohammed VI genoemd, is identiek aan de elf "Aquitaine" schepen in aanbouw voor de Franse marine en is het grootste oorlogsschip ooit besteld door Marokko.
Het gebouw, besteld in 2008 voor een bedrag van 470 miljoen euro, is uitgerust met de nieuwste technologieën van wapening, waaronder een elektronische oorlogvoeringsysteem van Thales Airborne Systems.
Afgelopen juni had de Marokkaanse Marine reeds bezit genomen van de Bir Anzarane patrouilleboot, op dezelfde site in Lorient. Dit schip van 70 meter lang, zal worden gebruikt voor militaire interventies op zee en heeft aan Marokko 30 miljoen euro gekost.
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko