19 september 2011 - 08:00 - Marokko
De Royal Armed Forces moeten in de komende dagen een deel van de 34 bestelde raketwerpers van Chinese fabricatie ontvangen. De wapens, gekopieerd op de Russische modellen Smertsch, zijn vorig jaar besteld aan een wapenfabrikant in China.
De raketwerpers gemonteerd op een acht-wielen vrachtwagen, zijn uitgerust met 12 buizen van een kaliber van 300 millimeter, die doelen kunnen bereiken op een afstand van 50 tot 150 km.
Het bergachtige karakter van Marokko kan zeer bevorderlijk zijn voor dit type wapens, dat moeilijk te identificeren zijn tijdens luchtaanvallen indien ze goed gecamoufleerd worden.
Afgelopen januari had de Marokkaanse pers aangegeven dat Marokko op het punt stond Chinese tanks, ook gekopieerd op Russische modellen, te kopen.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers