6 september 2013 - 20:02 - Wereld
De benoeming van Francesca Chaouqui, advocate van Marokkaanse afkomst, als lid van de Commissie Financiën van het Vaticaan, is omstreden in Italië.
Kardinaal-staatssecretaris Tarcisio Bertone zou heel slecht hebben gereageerd op haar benoeming. Een jaar voor haar aanstelling had Chaouqui hem namelijk in een tweet, van corruptie beschuldigd. In Italië wordt verwacht dat de vertrekkende staatssecretaris in de komende weken hierover een klacht indient.
Volgens Francesca Chaouqui, is Paolo Gabriele, kamerheer van de Paus veroordeeld in de Vatileaks zaak, de zondebok geweest van een groter schandaal van geld witwassen en belastingontduiking.
De Zwitserse krant Le Matin oordeelt daarentegen dat Chaouqui’s benoeming vooral omstreden is omdat ze intieme tweets en foto’s op internet plaatste. Op een foto is de advocate topless te zien met haar man.
De oprichting van de commissie werd besloten na een aantal financiële schandalen - waaronder de Vatileaks zaak - in het Vaticaan.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen