6 september 2013 - 20:02 - Wereld
De benoeming van Francesca Chaouqui, advocate van Marokkaanse afkomst, als lid van de Commissie Financiën van het Vaticaan, is omstreden in Italië.
Kardinaal-staatssecretaris Tarcisio Bertone zou heel slecht hebben gereageerd op haar benoeming. Een jaar voor haar aanstelling had Chaouqui hem namelijk in een tweet, van corruptie beschuldigd. In Italië wordt verwacht dat de vertrekkende staatssecretaris in de komende weken hierover een klacht indient.
Volgens Francesca Chaouqui, is Paolo Gabriele, kamerheer van de Paus veroordeeld in de Vatileaks zaak, de zondebok geweest van een groter schandaal van geld witwassen en belastingontduiking.
De Zwitserse krant Le Matin oordeelt daarentegen dat Chaouqui’s benoeming vooral omstreden is omdat ze intieme tweets en foto’s op internet plaatste. Op een foto is de advocate topless te zien met haar man.
De oprichting van de commissie werd besloten na een aantal financiële schandalen - waaronder de Vatileaks zaak - in het Vaticaan.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots