23 juli 2013 - 17:18 - Marokko
Paus Franciscus heeft de 30-jarige Francesca Chaouqui tot financieel adviseur van het Vaticaan benoemd.
Francesca Chaouqui is, met een Marokkaanse vader en een Italiaanse moeder, de enige vrouw in de nieuwe onderzoekscommissie voor de economische en administratieve structuren van het Vaticaan.
De acht leden van de commissie zullen voor het eerst verslag uitbrengen bij de Paus na diens terugkeer uit Brazilië.
De oprichting van de commissie volgt op een aantal financiële schandalen in het Vaticaan. De baas van de bank van het Vaticaan was onlangs gearresteerd in een geld witwas zaak.
Francesca Chaouqui was eerder verantwoordelijk voor de public relations op het Milanees kantoor van Ernst & Young. Haar benoeming wordt door de Italiaanse media beschouwd als revolutionair.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko