22 juli 2013 - 22:30 - Wereld
Een Marokkaanse maffia die regeert in drugshandel en geld witwassen in Europa, is in Spanje opgerold. Zeker 46 mensen werden gearresteerd in 5 ton hasj in beslag genomen.
De operatie werd uitgevoerd door de Spaanse Guardia Civil in samenwerking met de Belgische politie en de Europese Politiedienst Europol.
Twintig gebouwen, vijf lege vennootschappen gebruikt om geld wit te wassen, 7 auto’s, twee vissersboten, meerdere bankrekeningen en meer dan 225.000 euro werden in beslag genomen. De waarde van deze goederen wordt geschat op 14 miljoen euro.
Volgens de politie gebruikte de maffia fictieve bedrijven, beheerd door een Marokkaan, zelf eigenaar van een lederwinkel in Torremolinos, om drugsgeld wit te wassen.
Het geld werd vervolgens overgemaakt naar andere Europese landen. Ruim 12 miljoen euro zouden op die manier zijn verdwenen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip