Zoeken

Marokkaanse Dirham stijgt in waarde tegenover euro en dollar

13 mei 2025 - 09:40 - Economie

©

De Marokkaanse dirham is in de week van 2 tot 7 mei in waarde gestegen met 0,6% ten opzichte van de euro en met 0,5% ten opzichte van de Amerikaanse dollar. Dit meldt de centrale bank van Marokko, Bank Al-Maghrib.

In deze periode heeft er geen veiling plaatsgevonden op de valutamarkt, aldus de Marokkaanse centrale bank in haar wekelijkse bulletin met economische indicatoren.

Lees ook: Marokkaanse dirham klimt

Op 2 mei bedroegen de officiële reserves 400,7 miljard dirham, een stijging van 3,5% op weekbasis en 7,1% op jaarbasis, aldus dezelfde bron.

Op de beurs liet de MASI-index een stijging zien van 1,3% in de periode van 2 tot 7 mei, waarmee de prestatie sinds het begin van het jaar op 19,2% uitkomt. Deze ontwikkeling is met name te danken aan stijgingen van 1,5% in de index van bouw en bouwmaterialen, 4,4% voor vastgoedparticipatie en -ontwikkeling, 6,3% voor distributeurs en 5,4% voor verzekeringen.

Lees ook: Bank Al-Maghrib: Marokkaanse dirham in opmars

Het wekelijkse handelsvolume bedroeg 822,4 miljoen dirham, na 3 miljard dirham in de week ervoor. Dit volume werd voornamelijk gerealiseerd op de centrale aandelenmarkt.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team