24 mei 2025 - 14:00 - Economie
De Marokkaanse dirham is vorige week iets minder waard geworden ten opzichte van de euro, maar steeg juist tegenover de Amerikaanse dollar. Dit meldt de centrale bank van Marokko, Bank Al-Maghrib, in haar wekelijkse bulletin.
De beurs in Casablanca kende een lichte stijging en staat sinds begin dit jaar op een forse winst, terwijl de buitenlandse reserves licht daalden.
Lees ook: Marokkaanse dirham: winst op euro, verlies op dollar
In de week van 15 tot 21 mei verloor de dirham 0,3 procent tegenover de euro en won 0,6 procent ten opzichte van de dollar. Er vonden in deze periode geen speciale veilingen plaats op de valutamarkt. De officiële reserves van het land daalden licht met 0,5 procent naar 396,4 miljard dirham, wat nog steeds 6,6 procent hoger is dan een jaar geleden.
De beursindex MASI in Casablanca zette zijn opmars voort met een bescheiden wekelijkse winst van 0,1 procent. Sinds het begin van 2025 staat de index echter al op een indrukwekkende plus van 22 procent. Vooral de elektriciteitssector (+15%) en de landbouwindustrie (+5,6%) deden het de afgelopen week goed. Vastgoed (-4,3%) en de gezondheidssector (-3,7%) moesten juist terrein prijsgeven.
Lees ook: Marokkaanse dirham past zich aan
Op de interbancaire markt bleef het relatief rustig met een gemiddelde dagelijkse handel van 2,7 miljard dirham tegen een rente van 2,25 procent. Het totale wekelijkse handelsvolume op de beurs nam wel af ten opzichte van de week ervoor, van 2,6 miljard naar 1,9 miljard dirham.
Vastgoed: bemiddeling verplicht in Marokko
Arrestatie in Nador: politicus op heterdaad betrapt
Bilal slachtoffer roofoverval in Tanger, politie rijdt door (video)
Taxioorlog Tanger: chauffeurs weigeren gebruik meter
"Algerije verspilde 500 miljard dollar aan anti-Marokko propaganda"
Nordin Amrabat tekent bij Wydad én WK clubs
Marokkaanse dirham: zwakker vs euro, sterker vs dollar
Miljardenproject China brengt 10.000 jobs naar Marokko
Export Turkse buizen naar Marokko explodeert
Marokko’s miljardenplan voor sportieve toekomst
Marokkaanse holding Ynna wint na 15 jaar juridisch gevecht
Marokkaanse zilvermijn stuwt Canadees bedrijf naar recordomzet van +566%
Golfnaties investeren massaal in Marokkaanse zonnekracht
Marokko vs 250.000 slapende bedrijven