31 maart 2025 - 13:00 - Economie
De Marokkaanse dirham is in de week van 20 tot en met 26 maart in waarde gestegen met 0,4% ten opzichte van de Amerikaanse dollar en met 1,5% ten opzichte van de euro. Dat blijkt uit cijfers van Bank Al-Maghrib.
In deze periode zijn er geen veilingen gehouden op de valutamarkt, zo meldt de centrale bank in haar recente bulletin met wekelijkse indicatoren.
Lees ook: Marokkaanse dirham wint terrein op valutamarkt
Op 14 maart 2025 bedroegen de officiële reserves 367,6 miljard dirham. Dit is vrijwel gelijk aan de week ervoor en een stijging van 2% op jaarbasis.
Het volume van de interventies van Bank Al-Maghrib bedroeg in de periode van 20 tot en met 26 maart gemiddeld 143,5 miljard dirham per dag. Dit is verdeeld over voorschotten van 7 dagen voor een bedrag van 61,7 miljard dirham, langeretermijnrepo’s (49,8 miljard dirham) en gedekte leningen (32 miljard dirham).
Op de interbancaire markt bedroeg het gemiddelde dagelijkse handelsvolume 2,5 miljard dirham en het interbancaire tarief gemiddeld 2,25%, na 2,45% een week eerder. Dit hangt samen met de beslissing van de Raad van Bestuur van Bank Al-Maghrib van 18 maart 2025 om de belangrijkste rentevoet met 25 basispunten te verlagen.
Lees ook: Wisselkoers Marokkaanse dirham beïnvloed door euro en dollar
Op de beurs steeg de MASI-index met 2,2%, waardoor de prestatie sinds het begin van het jaar uitkomt op 18,9%. Deze ontwikkeling weerspiegelt met name stijgingen van 19,6% voor de elektriciteitsindex, 1,2% voor de bankenindex, 7% voor de mijnbouw en 5,5% voor onroerend goed.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko