22 augustus 2024 - 19:40 - Marokko
Honderden vakantiegangers, met name Marokkanen die in het buitenland wonen, zijn het slachtoffer geworden van oplichting bij het huren van vakantiewoningen in de regio M’diq en Marina Smir.
De vakantiegangers worden misleid door makelaars en soms zelfs door bedrijven die misleidende foto’s gebruiken om gemeubileerde appartementen en hotelkamers te verhuren tegen woekerprijzen.
Lees ook: Al-Khayr Tanger: grootste oplichting ooit in Marokko
De huurprijzen voor kamers in de buurt van Marina Beach kunnen oplopen tot meer dan 2000 dirham per nacht. Ondanks deze oplichtingspraktijken doen de meeste slachtoffers geen aangifte bij de autoriteiten. Ze kiezen ervoor om hun vakantie toch door te zetten, zij het met tegenzin en in slechte omstandigheden, om hun kinderen niet teleur te stellen.
Lees ook: Marokkanen uit het buitenland massaal opgelicht
Sommige vakantiegangers uiten hun frustratie op sociale media. Ze delen video’s en foto’s van de misleidende advertenties en plaatsen klachten online. Ze wijzen op het gebrek aan controle in de Marokkaanse verhuursector, terwijl dit in sommige landen, zoals Spanje, wel goed gereguleerd is. In Spanje gelden strenge regels voor de verhuur van appartementen, waaronder een wettelijke aangifteplicht, inspecties en het gebruik van erkende platforms en marketingbedrijven die transparant zijn over de details van de accommodatie.
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI