6 oktober 2024 - 15:30 - Marokko
De prijzen van onroerend goed in Marrakech zijn afgelopen zomer met gemiddeld 20% gestegen. Dit komt door de grote vraag van Marokkanen die in het buitenland wonen en buitenlanders, vooral Fransen.
De sterke interesse van de Marokkaanse diaspora, met name uit Frankrijk en Nederland, in vastgoed in Marrakech (studio’s, appartementen en villa’s) heeft geleid tot een flinke prijsstijging. Zelfs in landelijke gebieden kosten gewone woningen nu meer dan 400.000 dirham.
Lees ook: Marokko: nieuwe regels voor vastgoedtransacties
Ook buitenlanders, vooral Fransen, hebben hun oog laten vallen op vastgoed in de ’rode stad’. Sommige Franse kopers hebben hun appartementen, villa’s en riads omgebouwd tot toeristische accommodaties.
Lees ook: Marokko: resultaten vastgoedmarkt wisselvallig
Volgens professionals in de sector is het WK voetbal in 2030, dat Marokko samen met Spanje en Portugal organiseert, een belangrijke reden voor de toegenomen interesse van de Marokkaanse diaspora en buitenland in Marrakech. Vooral woningen in de buurt van het stadion, waar WK-wedstrijden gespeeld zullen worden, zijn gewild.
Walid Regragui: overwinningen én kritiek
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen