18 augustus 2024 - 23:50 - Marokko
Een groot aantal Marokkanen die in het buitenland wonen, vooral in Spanje, is slachtoffer geworden van een omvangrijke piramidespelzwendel in Tanger. De Marokkaanse justitie onderzoekt momenteel de zaak, die bekendstaat als de "Al Khair Groep"-affaire.
Naar aanleiding van 700 aangiften heeft de onderzoeksrechter van de rechtbank in Tanger een onderzoek geopend. Elf personen, onder wie negen vrouwen en twee mannen, worden vervolgd. Er zijn nog meer verdachten voortvluchtig, waarvoor nationale arrestatiebevelen zijn uitgevaardigd.
Lees ook: Al-Khayr Tanger: grootste oplichting ooit in Marokko
De slachtoffers beschuldigen de oplichters ervan hen te hebben gebruikt om nieuwe slachtoffers te werven, waaronder familieleden en kennissen. Zij werden overgehaald om te investeren in zogenaamd lucratieve projecten, met de belofte dat hun inleg na een bepaalde tijd zou worden verdubbeld. In werkelijkheid bleken de projecten fictief te zijn en kon de groep na zes jaar de beloofde winsten niet meer uitkeren.
Lees ook: Tetouan: grootschalige toeristische zwendel ontmaskerd
De slachtoffers komen uit heel Marokko, maar ook uit het buitenland, met name uit Spanje en andere Europese landen. Het totale bedrag dat is buitgemaakt, loopt mogelijk in de tientallen miljoenen dirhams. Het onderzoek is nog in volle gang en er komen nog steeds nieuwe aangiften binnen.
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Justitie eist rechtszaak tegen Achraf Hakimi voor verkrachting
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Huizen groter dan 300m² belastingvalkuil voor Marokkaanse diaspora
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...