14 september 2024 - 11:20 - Marokko
Marokkaanse deelneemsters aan het YouTube-datingprogramma "Qesma w Naseeb" worden momenteel online massaal bekritiseerd. Malika, deelneemster aan het eerste seizoen, en Majdouline, kandidate in het tweede seizoen, worden beschuldigd van het schaden van het imago van de Marokkaanse vrouw door hun deelname aan het programma.
Malika heeft zich inmiddels publiekelijk uitgesproken over de gevolgen van haar tv-avontuur. Ze onthulde dat ze te maken kreeg met familieconflicten en bedreigingen vanwege haar zoektocht naar een partner in de show.
Lees ook: Snapchat: intieme foto’s Marokkaanse vrouwen veroorzaken schandaal
Ook Majdouline is niet ontsnapt aan de online hetze. Haar gedrag tijdens het programma, dat door sommigen als ongepast werd beschouwd, leidde tot verontwaardiging onder Marokkaanse internetgebruikers.
Lees ook: Justitie start onderzoek naar gelekte Snapchatfoto’s Marokkaanse vrouwen
"Qesma w Naseeb" is een realityprogramma waarin jonge mannen en vrouwen uit verschillende Arabische landen samenkomen op een geïsoleerd eiland met als doel de liefde te vinden. Het programma wordt opgenomen in Turkije.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht