1 mei 2025 - 17:10 - Wereld
Na anonieme telefoontjes hebben de gendarmes van de rechercheafdeling (SR) van Lyon in Frankrijk een truck met een Marokkaans kenteken onderschept die een aanzienlijke hoeveelheid cannabis vervoerde.
Het begon allemaal op de avond van 21 april bij een tankstation in Vitrolles, toen de chauffeur van de vrachtwagen met de drugs werd overvallen door criminelen die zijn vrachtwagen in bezit namen, aldus de gendarmerie. Na ontvangst van anonieme telefoontjes met details om de vrachtwagen en de lading terug te vinden, zetten de gendarmes onmiddellijk een observatieteam in.
Lees ook: Nederlander bij Marokkaanse grens gepakt met 45 kilo hasj
"Dankzij nauwgezet onderzoek ontdekten de rechercheurs van de SR van Lyon een vrachtwagencombinatie met een Marokkaans kenteken, waarin zich twee hermetisch afgesloten metalen kisten bevonden. Drie andere kisten, die al waren uitgeladen, bevatten zorgvuldig verpakte hasj", aldus de gendarmerie. Op 22 april leidde een operatie van de gendarmerie tot de inbeslagname van 9,133 ton hasj en derivaten, met een geschatte straatwaarde van 72 miljoen euro.
Twee mannen zijn op 27 april in staat van beschuldiging gesteld, met name voor drugshandel en gewapende diefstal in georganiseerd verband, aldus de openbaar aanklager van Parijs in een persbericht. De omvang van deze zaak leidt ertoe dat het lokale parket de zaak overdraagt aan de Nationale Jurisdictie voor de Bestrijding van Georganiseerde Misdaad (Junalco). De Algemene Directie van de Nationale Gendarmerie (DGGN) en de anti-drugsbrigade (Ofast) zetten het onderzoek momenteel voort.
Lees ook: Senior smokkelaar betrapt met 600 Kilo Marokkaanse hasj
Deze inbeslagname van cannabis is een van de grootste ooit in Frankrijk. De grootste vondst dateert van februari 1999. Destijds ontdekten douaniers in Boulogne-sur-Mer 23,5 ton hasj in het Kanaal aan boord van een onder Letse vlag varende trawler, de Nemo.
Libanese president Joseph Aoun looft Marokko in Algiers
Marokko zet in op topklasse hotels: miljoenen voor controle
Koreaanse gigant wil treinen leveren aan Marokko
Schandaal in Marokko: illegaal hotel draaide jarenlang dankzij ambtenaren
Fiscus Marokko start jacht op onbebouwd grond
Vier Marokkaanse wetenschappers in wereldtop
Libanese president Joseph Aoun looft Marokko in Algiers
Transavia lanceert directe vlucht Amsterdam-Oujda
Chaos op luchthaven Brussel-Charleroi: vluchten naar Marokko verstoord
Othman El Ballouti: hoe België zware criminelen hun macht wil ontnemen
Hij was een van de grootste drugshandelaren in Europa, actief van Marokko tot Colombia
Jonge Marokkaan overleden na val met step in België
Marokkaan door politie neergeschoten bij Bulgaarse grens
Marokkaan opnieuw ontsnapt : klopjacht in Duitsland!