29 april 2025 - 07:00 - Marokko
De Spaanse Guardia Civil heeft in de haven van Ceuta ruim 600 kilo Marokkaanse hasj in beslag genomen. De drugs werden vervoerd in een camper die probeerde Algeciras binnen te komen.
De agenten ontdekten de aanzienlijke hoeveelheid drugs na een grondige inspectie van het voertuig. De bestuurder, een 70-jarige man, en de 49-jarige passagier, beiden van Spaanse nationaliteit, wekten argwaan door hun "ontwijkende" antwoorden.
Lees ook: Bejaarde toerist opgepakt in Essaouira, lange celstraf wacht
De inspectie van de camper, een Ford-Benimar met Spaans kenteken, vond plaats in de pre-boarding zone van de haven van Ceuta, bestemd voor voertuigen die naar Algeciras gingen, meldt La Razon.
De drugs waren verborgen in een geheime ruimte aan de achterkant van het voertuig en onder het bed. In totaal namen de Guardia Civil 637,16 kilo hasj in beslag. De drugs en de camper zijn overgedragen aan de bevoegde gerechtelijke autoriteit.
Lees ook: Nederlander bij Marokkaanse grens gepakt met 45 kilo hasj
De twee verdachten, woonachtig in de provincie Cádiz, zullen voor de rechtbank verschijnen als vermoedelijke daders van een misdrijf tegen de volksgezondheid. De afgelopen maanden heeft Spanje de controles verscherpt in El Tarajal, aan de grens met Marokko, en in de stad Sebta.
FC Barcelona komt naar Marokko!
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Nieuw record verbroken in Marokko