5 juli 2025 - 11:20 - Wereld
De Spaanse Nationale Politie heeft in een gecoördineerde actie met de Marokkaanse en Franse autoriteiten een enorme drugsvangst gedaan. Meer dan 15 ton hasj werd in beslag genomen, vakkundig verborgen in een vrachtwagen die watermeloenen vervoerde vanuit Marokko. Deze indrukwekkende vondst leidde tot de arrestatie van vijf verdachten.
De operatie begon op 19 juni 2025, toen de vrachtwagen de haven van Almería binnenvoer. De Spaanse politie ontdekte de gigantische partij hasj die op ingenieuze wijze was weggewerkt tussen de fruitlading. De smokkelaars gebruikten zelfs nagemaakte aardappelen om extra drugs te camoufleren, een truc die echter werd doorzien.
Lees ook: Drugsvangst voor kust Marokko: hasj verpakt als chocolade
Deze succesvolle vangst is te danken aan uitstekende internationale samenwerking. De Franse gerechtelijke politie gaf de Spaanse autoriteiten begin juni cruciale informatie over een Spaans-Marokkaanse organisatie die grote hoeveelheden hasj naar Europa wilde smokkelen. De Marokkaanse Nationale Veiligheidsdirectie (DGSN) speelde een essentiële rol door belangrijke gegevens te verstrekken, wat leidde tot de identificatie van de vrachtwagen en de vertrekhaven in Marokko.
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip
Oorlogsdreiging: Spaanse ambassadeur waarschuwt voor Marokko